Почистити золото в домашніх умовах

Потрібно розуміти, що навіть 100% акуратність не дає захисту від забруднень. Так чи інакше на прикраси потрапляють бруд і пил, осідає піт, жир, хімічні і косметичні засоби. У підсумку всі вони знижують привабливість прикраси. Поки забруднення не стало застарілим, усунути його можна самостійно. Але прості домашні методи підходять не всім прикрасам. Вибираючи спосіб очищення золота, слід враховувати особливості поверхні самої прикраси (матова або глянцева), колір, тип, чи є у нього вставки.

Мильний розчин

Червоне та жовте золото можна почистити до блиску простою мильною водою. Також підійде такий розчин і для виробів зі складним дизайном. Це найпростіший спосіб, для якого знадобиться вода і мило, які є в будинку у кожного.

Нашатирний спирт

Це більш швидкий спосіб очищення золотих прикрас. Однак, алергікам цей спосіб навряд чи підійде, оскільки нашатир має різкий і неприємний запах.

Спеціальна паста

У простому варіанті її готують з води і соди, в ускладненому — з води + вазеліну + мильної стружки + крейди в порошку. Такою пастою можна зчистити чорноту, брудний наліт, жир, залишки декоративної косметики.

Перекис водню

Тут використовується аптечний розчин перекису (концентрація 3%). Дві столові ложки перекису водню змішайте зі склянкою теплої води. В отриманий розчин опустіть золото на 20 хвилин. Після цього — промийте прикрасу під проточною водою і сміливо одягайте.

Мийний засіб

Як і мило, засіб для посуду є в будинку не тільки у господинь, але і у всіх холостяків. Він повинен бути геле- або кремоподібний, і головне — без хлору!

Сольовий розчин

Сольовий розчин добре видаляє наліт, який часто утворюється по обідку каблучок, в місцях кріплення каменів або в жолобках.

Цей спосіб підійде тим, хто нікуди не поспішає тому, що прикраси слід залишати в розчині мінімум на 12 годин.

Як чистити біле золото

Особливістю білого золота є те, що його покривають родієм. Ця хімічна речовина захищає прикрасу від впливу зовнішніх факторів, а також надає їй холодне сяйво.

Для чищення білого золота не підійдуть механічні методи. Найбільш щадящим буде мильний розчин. Також можна використовувати суміш нашатирного спирту і перекису водню, залишивши в ньому виріб максимум на півгодини.

Як чистити матове золото

Матова фактура надає виробу елегантний зовнішній вигляд, але вона доволі примхлива в чищенні. При використанні жорстких абразивів матове покриття легко стерти. Нагадаємо, прикрасам надають матовість за допомогою особливого методу полірування. А тому чистити такі вироби рекомендується лише делікатними методами, обмежившись видаленням видимого нальоту.

джерело jewellerycard.ua